Wymarzony ogród pani Izy

Miejsce:

Strzegomiany

Data:

2016, wrzesień

Zakres prac:
  • Niwelacja terenu
  • Wykonanie murków kamiennych z łupka granitowego
  • Kompozycje z kamiennych głazów
  • Wykonanie schodów z bloków betonowych
  • Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów
Opis:

Ogród, który był dla nas wyzwaniem ze względu na zróżnicowanie poziomów i konieczność zachowania i dopasowania się do istniejących już elementów tj. oczko wodne, istniejące tarasy i podjazd.
Pani Iza bardzo lubi kwiaty i pragnęła mieć ogród w którym rośliny będą się przenikać, uzupełniać , zmieniać kolory i zachwycać zapachem.Powstał bardzo przyjazny i zaciszny zakątek, który zachwyca kolorami od wiosny do zimy.
Ze względu na lokalizację ogrodu w górskim krajobrazie oraz upodobania Inwestorów, w ogrodzie użyliśmy dwóch rodzajów kamienia- granitu oraz serpentynitu. Przy użyciu ciężkiego sprzętu oraz inwencji twórczej, wyczarowaliśmy schody, murki, ścieżki i plac przy oczku wodnym. Kamień pozwolił nam połączyć różne poziomy ogrodu i stanowi stałe ramy do bujnej i zmiennej roślinności tego przyjemnego ogrodu. Od czasu wykonania nasza firma ogrodnicza jest z Inwestorami w stałym kontakcie i wspomagamy ich w pielęgnacji ogrodu, mając przy tym okazję do miłych spotkań i obserwacji zmienności ogrodu w różnych porach roku.